Kantoni Argentan-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Argentan-Est
Canton d'Argentan-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Argentan
Kryeqëndra Argentan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 7.928 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6103

Kantoni Argentan-Est (frëngjisht: Canton d'Argentan-Est) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Argentan. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 7928 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Argentan-Est aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]