Kantoni Exmes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Exmes
Canton d'Exmes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Argentan
Kryeqëndra Exmes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 158,77 km2
Popullsia 2.788 banorë 2009
Dendësia 17,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6112

Kantoni Exmes (frëngjisht: Canton d'Exmes) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Exmes. Ka sipërfaqe 158.77km2 dhe popullsi 2788 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Exmes aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Patrick Mussat

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]