Kantoni Juvigny-sous-Andaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Juvigny-sous-Andaine
Canton de Juvigny-sous-Andaine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Alençon
Kryeqëndra Juvigny-sous-Andaine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 124,92 km2
Popullsia 7.570 banorë 2009
Dendësia 60,6 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6117

Kantoni Juvigny-sous-Andaine (frëngjisht: Canton de Juvigny-sous-Andaine) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Juvigny-sous-Andaine. Ka sipërfaqe 124.92km2 dhe popullsi 7570 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Juvigny-sous-Andaine aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Pierre Blouet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]