Kantoni Passais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Passais
Canton de Passais
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Alençon
Kryeqëndra Passais
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 151,69 km2
Popullsia 3.640 banorë 2009
Dendësia 24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6127

Kantoni Passais (frëngjisht: Canton de Passais) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Passais. Ka sipërfaqe 151.69km2 dhe popullsi 3640 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Passais aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Christophe Gallienne

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]