Kantoni Longny-au-Perche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Longny-au-Perche
Canton de Longny-au-Perche
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kryeqëndra Longny-au-Perche
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 223,3 km2
Popullsia 4.110 banorë 2009
Dendësia 18,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6119

Kantoni Longny-au-Perche (frëngjisht: Canton de Longny-au-Perche) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Longny-au-Perche. Ka sipërfaqe 223.3km2 dhe popullsi 4110 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Longny-au-Perche aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jackie Legault

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]