Kantoni Tourouvre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Tourouvre
Canton de Tourouvre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kryeqëndra Tourouvre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 164,44 km2
Popullsia 4.622 banorë 2010
Dendësia 28,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6134

Kantoni Tourouvre (frëngjisht: Canton de Tourouvre) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tourouvre. Ka sipërfaqe 164.44km2 dhe popullsi 4622 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tourouvre aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]