Kantoni Mortagne-au-Perche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mortagne-au-Perche
Canton de Mortagne-au-Perche
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kryeqëndra Mortagne-au-Perche
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 163,06 km2
Popullsia 9.098 banorë 2009
Dendësia 55,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6123

Kantoni Mortagne-au-Perche (frëngjisht: Canton de Mortagne-au-Perche) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mortagne-au-Perche. Ka sipërfaqe 163.06km2 dhe popullsi 9098 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mortagne-au-Perche aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]