Lista e kryetarëve të bashkisë së Tiranës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Këtu gjeni listën e kryetarëve të bashkisë së Tiranës. Kryetari aktual i Bashkisë së Tiranës është Erion Veliaj, anëtar i Partia Socialiste e Shqipërisë. [1]

Pas pavarësisë (1912)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pas luftës së dytë botërore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pas rënies së komunizmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Valter Gjoni. "42 kryetarët e Tiranës. Album fotografik dhe biografik", Tiranë, Shkurt 2016.