Nokia, Finlandë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nokia, Finlandë
Nokian kaupunki
Qytet
Kisha në Nokia (projektuar nga C. L. Engel) në dhjetor 2005
Kisha në Nokia (projektuar nga C. L. Engel) në dhjetor 2005
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Popullsia
 • Total33.121 [1]
Faqja zyrtarewww.nokiankaupunki.fi


Nokia, Finland (finlandisht: Nokian kaupunki), është një komunëFinlandë. Është pjesë e rajonit Pirkanmaa.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 25 dhjetor 2015. {{cite web}}: |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nokia, Finland – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale