Punkalaidun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Punkalaidun
Punkalaitumen kunta
Komunë
noform
Shtëpia komunale
Stema_figura
Vendndodhja
Punkalaidun is located in Finlanda
Punkalaidun
Punkalaidun
Vendndodhja e Punkalaidun në Finlandë

Koordinatat: 61°6.7′V 23°6.3′L / 61.1117°V 23.1050°L / 61.1117; 23.1050

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Pirkanmaa
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Heidi Rämö
Të dhëna të tjera
Themelimi 1639
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.punkalaidun.fi


Punkalaidun (finlandisht: Punkalaitumen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Pirkanmaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]