Parkano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Parkano
Qytet
noform
Parkano në mbrëmje
Stema_figura
Vendndodhja
Parkano is located in Finlanda
Parkano
Parkano
Vendndodhja e Parkano në Finlandë

Koordinatat: 62°0.5′V 23°1.5′L / 62.0083°V 23.0250°L / 62.0083; 23.0250

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Pirkanmaa
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Jarkko Malmberg
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 909.66[1] km2
Popullsia 6,837 [2] banorë
Dendësia 8.02 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1867
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.parkano.fi

Parkano, është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Pirkanmaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]