Lempäälä

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lempäälä
Lempäälän kunta
Komunë
Canal of Lempäälä
Canal of Lempäälä
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.lempaala.fi

Lempäälä (finlandisht: [Lempäälän kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Pirkanmaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]