Sastamala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sastamala
Sastamalan kaupunki
Qytet
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Sastamala is located in Finlanda
Sastamala
Sastamala
Vendndodhja e Sastamala në Finlandë

Koordinatat: 61°20.5′V 22°54.5′L / 61.3417°V 22.9083°L / 61.3417; 22.9083

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Pirkanmaa
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Paavo Salli
Të dhëna të tjera
Themelimi 2009
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.sastamala.fi


Sastamala (finlandisht: Sastamalan kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Pirkanmaa.

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]