Kihniö

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kihniö
Kihniön kunta
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Kihniö is located in Finlanda
Kihniö
Kihniö
Vendndodhja e Kihniö në Finlandë

Koordinatat: 62°12′30″V 23°10′45″L / 62.20833°V 23.17917°L / 62.20833; 23.17917

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Pirkanmaa
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Petri Liukku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 390.50[1] km2
Popullsia 2,069[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1920
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 62° 12′ 30″ Veri

23° 10′ 45″ Lindje

Faqja Zyrtare www.kihnio.fi


Kihniö (finlandisht: Kihniön kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Pirkanmaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 23 janar 2016. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]