Jump to content

Komunat e Pirkanmaa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

22 komunat e Pirkanmaa (suedisht: Birkaland) në Finlandë janë të ndara në gjashtë nën-rajone.


Nën-rajoni Pirkanmaa veriperëndimore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Pirkanmaa jugore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Tampere[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pirkanmaa jugperëndimore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Pirkanmaa e poshtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komunat e Pirkanmaa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale