Ruovesi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ruovesi
Ruoveden kunta
Komunë
noform
Central Ruovesi
Stema_figura
Vendndodhja
Ruovesi is located in Finlanda
Ruovesi
Ruovesi
Vendndodhja e Ruovesi në Finlandë

Koordinatat: 61°59′V 24°4′L / 61.983°V 24.067°L / 61.983; 24.067

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Pirkanmaa
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Eeva Kyrönviita
Të dhëna të tjera
Themelimi 1565
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.ruovesi.fi


Ruovesi (finlandisht: Ruoveden kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Pirkanmaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]