Pirkkala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pirkkala
Pirkkalan kunta
Komunë
noform
Aeroporti Tampere-Pirkkala
Stema_figura
Vendndodhja
Pirkkala is located in Finlanda
Pirkkala
Pirkkala
Vendndodhja e Pirkkala në Finlandë

Koordinatat: 61°28′V 23°39′L / 61.467°V 23.650°L / 61.467; 23.650

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Pirkanmaa
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Helena Rissanen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1922
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.pirkkala.fi


Pirkkala (finlandisht: Pirkkalan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Pirkanmaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]