Virrat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Virrat
Virtain kaupunki
Qytet
noform
Main road 66 in Virrat
Stema_figura
Vendndodhja
Virrat is located in Finlanda
Virrat
Virrat
Vendndodhja e Virrat në Finlandë

Koordinatat: 62°15′V 23°46′L / 62.250°V 23.767°L / 62.250; 23.767

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Pirkanmaa
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Vesa Haapamäki
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.virrat.fi


Virrat(finlandisht: Virtain kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Pirkanmaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]