Vesilahti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vesilahti
Vesilahden kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Vesilahti is located in Finlanda
Vesilahti
Vesilahti
Vendndodhja e Vesilahti in Finland

Koordinatat: 61°18.5′V 23°37′L / 61.3083°V 23.617°L / 61.3083; 23.617

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Pirkanmaa
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Erkki Paloniemi
Të dhëna të tjera
Themelimi 1869
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.vesilahti.fi

Vesilahti(finlandisht: Vesilahden kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Pirkanmaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]