Mänttä-Vilppula

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mänttä-Vilppula
Mänttä-Vilppulan kaupunki
Qytet
noform
Roundabout of Satakunnantie
Stema_figura
Vendndodhja
Mänttä-Vilppula is located in Finlanda
Mänttä-Vilppula
Mänttä-Vilppula
Vendndodhja e Mänttä-Vilppula në Finlandë

Koordinatat: 62°2′V 24°37′L / 62.033°V 24.617°L / 62.033; 24.617

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Pirkanmaa
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Mauri Heinonen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 657.1[1] km2
Popullsia 10706[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 2009
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.manttavilppula.fi

Mänttä-Vilppula (finlandisht: Mänttä-Vilppulan kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Pirkanmaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]