Përdoruesi diskutim:Fjorilda09

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Fjorilda09. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Mirë se vini[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Fjorilda09!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Fjorilda09, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.


--Mikullovci 5 Janar 2011 19:06 (CET)

Kategoria Superiore[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje,

Kategoria Superiore nuk eshte quajtur keshtu para viteve '90 por eshte quajtur Kategoria e Parë. Une kam nisur te punoj disa artikuj nga kjo teme por ne qofte se deshiron mund te vazhdosh ti njelloj sic kam bere une ne keto artikuj pasi edhe stampat jane gati. Mundohu ta korigjosh titullin duke e zhvendosur artikulli. -  Euriditi  5 janar 2012 18:32 (CET)Reply[përgjigje]

Kotrollues[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Fjorilda09

Kam pare redaktimet, eshte nje pune shume e mire qe ke bere. Tani je ne grupin e kontrollueseve qe do te thote redaktimet qe ben kontrollohen automatikisht. Pune te mbare.--Liridon 8 janar 2012 11:14 (CET)Reply[përgjigje]

Logo tirana[Redakto nëpërmjet kodit]

Te jam pergjigjur ne faqen time te diskutimit per kerkesen Përdoruesi diskutim:Liridon#Ndryshimet ne figura.--Liridon 12 janar 2012 12:12 (CET)Reply[përgjigje]

Pergezime[Redakto nëpërmjet kodit]

Pergezime per punen e admirueshme qe je duke bere ne artikujt sportiv. —Arensi 25 janar 2012 19:58 (CET)Reply[përgjigje]

Falemnderit Arensi. Eshte nje pune qe kerkon kohen e vet, por po punoj ngadale qe edhe artikujt te dalin sa me korrekte. Pershendetje --Fjorilda09 25 janar 2012 21:56 (CET)Reply[përgjigje]

Nqs di dicka me shum rreth Neptun Bajkos hidhi nje sy. Gjithe te mirat --Arensi 26 janar 2012 19:13 (CET)Reply[përgjigje]

Kerkon informacione rreth Neptun Bajkos? Personalisht nuk kam hulumtuar shume per te, por nese deshiron mund te perpiqem te gjej informacione ne internet, brenda kohes dhe mundesive. --Fjorilda09 26 janar 2012 22:10 (CET)Reply[përgjigje]

Admine ne te ardhmen[Redakto nëpërmjet kodit]

Fjorilda, do te doja te dija nese kur te mbushni rekuizitat e 1000 editimeve do kishit ndonje interes per t'u kandiduar si administratore ketu ne sqwiki? Kemi shume nevoje per administratore dhe puna juaj ne faqet e sportit do e rriste shume mbulimin e asaj pjese te wikipedias shqiptare. Eshte ende heret, po kur te piqen kushtet, do t'ju propozoja per kandidature, me shume deshire. Jam i bindur se sponsorizimi im do kete sukses. Per tani nuk ka nevoje te merrni ndonje angazhim, thjesht doja t'jua propozoja si mundesi dhe doja qe te dinit gatishmerine time per t'ju sponsorizuar. Faleminderit. Pasthirrma (diskutimet) 29 nëntor 2012 00:18 (CET)Reply[përgjigje]

Ju falenderoj per kete sugjerim dhe per sponsorizimin tuaj te ardhshem. Do ishte nje kenaqesi te kontribuoja per wikipedian ne gjuhen shqipe ne fushen e sportit! Duke pare qe kohen do ta kem ne dispozicjon ne te ardhmen, besoj qe do te jem gati kur te jene krijuar kushtet. Gjithe te mirat --Fjorilda09 (diskutimet) 29 nëntor 2012 12:02 (CET)Reply[përgjigje]
Gezohem shume per kete pergjigje, faleminderit! Pasthirrma (diskutimet) 29 nëntor 2012 15:40 (CET)Reply[përgjigje]

Translate[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello. I want you, if you have time, to translate the introductory paragraphs of en:Nea Salamis Famagusta FC and create the article in your wiki. Xaris333 (diskutimet) 17 Gusht 2014 05:18 (CEST)

Hi again, thanks for trusting me this project. Having a look at it, this is a quite large article. I would not have problem to create it in Albanian, but this would take some time. However, if you wish me to initially work with the first introductory paragraph I may send this to you by a text here and then all you need doing is copy-paste. Through time we will eventually add more paragraphs on it. Dont forget to link it with the other languages though. Please confirm back what you intend to do. Cheers --Fjorilda09 (diskutimet) 17 Gusht 2014 19:46 (CEST)

I have made a start today, have a look and let me know what do you think :) --Fjorilda09 (diskutimet) 18 Gusht 2014 01:08 (CEST)

Good works. Thanxs!! Xaris333 (diskutimet) 18 Gusht 2014 08:17 (CEST)

Filago[Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao Fjorilda09, come stai? Per favore, mi correggeresti questa pagina che ho creato io? Se vuoi ti posso aiutare in Italiano o in Portoghese.

Grazie mille !!!

Rei Momo (diskutimet) 22 Shtator 2014 15:03 (CEST)

Ciao. Sono bene grazie. Scusa per mio povero italiano. E non posso parlare Portoghese. Richerca mio aiuto per il Filago? Cerchero fare mio meglio :) Saluti.

Fjorilda09 (diskutimet) 22 Shtator 2014 19:40 (CEST)

Grazie mille per l'aiuto in questa pagina. Se hai tempo, ti posso chiedere aiuto in futuro per piccole cose?

A presto! Rei Momo (diskutimet) 22 Shtator 2014 23:27 (CEST)

Certamente :) Fjorilda09 (diskutimet) 23 Shtator 2014 12:01 (CEST)


Pershendetje mik i nderuar une kam kandiduarKoka11 për admin...[Redakto nëpërmjet kodit]

--Rrjedha 23 Shkurt 2015 10:54 (CET)Rrjedha, po kandidoj Koka11 për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin tim dhe po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . me nderime PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues --User:Rrjedha

Buon Anno !!![Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao Fjorilda09, come stai? Io oggi lavoro, solo tempo per arrivare a casa alle 23,00 per fare il brindisi!!!

Ho appena creato questa pagina e ti chiedo 5-10 minuti, per favore, per rileggere la traduzione, che sarà sicuramente da correggere.

Grazie mille per l'aiuto, e ti auguro Buon Anno a te e tutta la tua famiglia!

Rei Momo (diskutimet) 31 Dhjetor 2014 19:45 (CET)

P.S.: Le categorie sono ancora rosse, perchè non sapevo se erano giuste! Rei Momo (diskutimet) 31 Dhjetor 2014 19:57 (CET)

Ciao! Lo faro oggi o domani. Saluti! --Fjorilda09 (diskutimet) 2 Janar 2015 11:34 (CET)

Grazie mille per il tuo aiuto e Buon Anno ancora una volta! Rei Momo (diskutimet) 5 Janar 2015 00:25 (CET)

Giorgio Demetrio Gallaro[Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao caro Fjorilda09, come stai? Ho appena aperto questa pagina nuova e ti chiedo una rilettura, e se puoi aggiungere qualcosa della biografia, magari guardando la pagina Italiana. Ti ringrazio per il tuo aiuto che mi dai sempre e ne approfitto per farti tanti auguri di Buona Pasqua!

Rei Momo (diskutimet) 7 prill 2015 08:39 (CEST)Reply[përgjigje]

Ciao Rei, sono bene grazie. Vedo che al presente articolo si traduce correttamente e senza ulteriori informazioni possono essere aggiunte. Comunque certamente modificarlo se più informazioni ho trovato. Saluti --Fjorilda09 (diskutimet) 8 prill 2015 22:37 (CEST)Reply[përgjigje]

Sporti shqiptar[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetja Fjorilda09, të përgëzoj për punën tënde në Wikipeedian tonë dhe vazhdo të jeshë pjesë e jona. Ajo çfarë deshta të kërkoj konkretisht është nëse mundesh të krijosh një artikull për ndeshjen Serbi – Shqipëri, pasi mungon këtu. Edhe një kërkesë kam, hidhja një sy këtyre dy artikujve (Rrethi Çiklistik i Shqipërisë dhe Kampionati Kombëtar i Çiklizmit) nëse kanë ndonjë gabim. Faleminderit paraprakisht. --AMMARTIVARI DISKUTO 17 Maj 2015 20:05 (CEST)

Pershendetje dhe falemnderit. Normalisht nuk eshte se kam punuar shume mbi ciklizmin, por dy artikujt ne fjale mu duken korrekte me pak gabime te vogla te cilat i ndreqa. Sa i perket artikullit te ndeshjes Serbi - Shqiperi, eshte nje teme vertet e gjere dhe duhet punuar me durim. Meqenese koha ime momentalisht nuk eshte shume ne favor, mundet dikush ta hape si teme dhe me pas shtohen artikujt perkates ne te nga cilido, duke e zgjeruar. Nese kerkohet ndihma ime, do te bej me te miren. Shendet. --Fjorilda09 (diskutimet) 18 Maj 2015 11:33 (CEST)

José Manuel Imbamba[Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao caro Fjorilda09, come stai? È molto che non ci sentiamo! Il mio papà è ando in Parajsa il 4 ghust... :-( ma io e la mia famiglia cerchiamo di andare avanti.

Ho appena aperto questa pagina e ti chiedevo per favore se puoi correggere i miei errori. Se voui ti aiuto in Italiano o Portoghese. Grazie mille di tutto!!!

Rei Momo (diskutimet) 6 shtator 2015 23:15 (CEST)Reply[përgjigje]

Ciao Rei Momo, mi dispiace per tuo padre. Ho controllato la pagina, e tutto posto. Ora e necessario aggiungere agli altri link. Parlerà più tardi. Ciao! --Fjorilda09 (diskutimet) 7 shtator 2015 01:27 (CEST)Reply[përgjigje]

Gjinia[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Fjorilda! Nese deshironi, mund te percaktoni gjinine ne Speciale:Preferencat ne menyre qe softueri te perdore fjalet e duhura kur ju permend ju. Faleminderit! --Olsi (diskutimet) 7 shtator 2015 01:40 (CEST)Reply[përgjigje]

Miss Italia[Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao, carissimo Fjorilda09,. come stai? Qui è un po' freddo e piove.

Per favore, puoi guardare e rileggere questa nuova pagina che ho appena aperto? Grazie molte e buon fine settimana!!!

Rei Momo (diskutimet) 3 tetor 2015 10:36 (CEST)Reply[përgjigje]

Ciao Rei, ho finito con il articolo, ma non e possibile pubblicare il testo. Grazie --Fjorilda09 (diskutimet) 3 tetor 2015 15:59 (CEST)Reply[përgjigje]

Antonio Napolioni[Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao Fjorilda09, come stai? Qui comincia il freddo.

Ho aperto questa piccola pagina, e ti chiedo per favore se puoi correggere i miei errori, solo 5 minuti. Ti ringrazio tantissimo per il tuoi prezioso aiuto!

Rei Momo (diskutimet) 21 nëntor 2015 08:18 (CET)Reply[përgjigje]

Ciao Rei, ho controllato pagina, solo pochi piccoli errori. Ora e tutto posto. --Fjorilda09 (diskutimet) 23 nëntor 2015 10:07 (CET)Reply[përgjigje]

Grazie mille, tantissimo, e buonanotte! Rei Momo (diskutimet) 23 nëntor 2015 22:54 (CET)Reply[përgjigje]

Buon Natale e ottimo 2016!!![Redakto nëpërmjet kodit]

Rei Momo (diskutimet) 24 dhjetor 2015 20:58 (CET)Reply[përgjigje]


Wiki Weekend Tirana 2016[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Fjorilda09,

Në kuadër të eventit të Wiki Weekend në Tiranë më 3-4 dhjetor, doja tju ftoja të mernit pjesë në këtë aktivitet i cili i dedikohet totalisht Wikipedias Shqip dhe projekteve të tjera të Wikimedias si Wikidata dhe meta. Si përdorues aktiv i Wikipedias Shqip dhe si njohës i mirë i rregullave dhe shkrimit te artikujve mendoj se do ishte me vlerë te ndanit eksperiencen tuaj, qoftë me pjesëmarresit apo duke dhënë një prezantim per një teme që ju e njofni të nevojshme sidomos për kontribuesit e rinj.

Është një mundësi e mirë jo vetëm për të prezantuar Wikipedian, por edhe për tu njohur më mirë mes nesh si komunitet. Lidhje të rendesishmeː

  • Regjistrimi si pjesemarres bëhet këtu
  • Aplikimi si ligjerues bëhet këtu
  • Më shumë detaje gjeni këtu

Gjithë të mirat, --Margott (diskutimet) 29 nëntor 2016 18:07 (CET)Reply[përgjigje]

Ftesë për të marë pjesë në CEE spring 2017[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje,

Sic mund ta keni vënë re tek banneri i Sq Wikipedias, është hapur një konkurs redaktimi ku marin pjesë shtetet e Europës Juglindore. Shqipëria dhe Kosova jane dy prej shteteve pjesëmarrese. Nëse jeni i/e interesuar për të kontribuar ju lutemi lexoni më shumë sesi mund të përfshiheni këtu.

Faleminderit, --Margott (diskutimet) 10 prill 2017 13:49 (CEST)Reply[përgjigje]

Un piccolo aiuto per Marne[Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao Fjorilda09, come stai? Io abbastanza bene.

Per favore, ho aperto questa pagine, e ti chiedolo solo 2 minuti per tradurre il nome Bartolomeo nella parte rossa. Grazie mille per tutto l'aiuto!!! Buon fine settimana

Rei Momo (diskutimet) 28 prill 2017 10:42 (CEST)Reply[përgjigje]

Ciao Rei, sono bene grazie.

L'ho fatto. Il nome è più o meno viene tradotto stesso in lingua italiano. --Fjorilda09 (diskutimet) 28 prill 2017 19:22 (CEST)Reply[përgjigje]

Grazie mille di tutto. Un buon fine settimana per te!!! Rei Momo (diskutimet) 28 prill 2017 23:23 (CEST)Reply[përgjigje]

Solo UNA COSA per Kisha famullitare e Shën Bartolomeut[Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao, carissimo Fjorilda09, come stai?

Ti chiedo solo una piccola aggiunta per questa pagina: potresti scrivere in Albanese: in questa piccola chiesa è stato battezzato mons. Maurizio Malvestiti, vescovo di Lodi.

Grazie mille per il tuo prezioso aiuto, e se vuoi ti aiuto in Italiano e Portoghese. Ciao!


Rei Momo (diskutimet) 10 maj 2017 11:28 (CEST)Reply[përgjigje]

Ho fattoǃ --Fjorilda09 (diskutimet) 10 maj 2017 19:02 (CEST)Reply[përgjigje]

Bravissimo, grazie mille!!! Rei Momo (diskutimet) 10 maj 2017 20:19 (CEST)Reply[përgjigje]

Solo una foto in Maurizio Malvestiti[Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao carissimo Fjorilda09, come stai?

Ti chiedo, per favore, una piccola traduzione dell'ultima foto che ho messo in questa pagina, per favore, solo 2 minuti. Grazie tantissimo di tutto!!!

Rei Momo (diskutimet) 20 nëntor 2017 17:31 (CET)Reply[përgjigje]

L'ho fatto ː) --Fjorilda09 (diskutimet) 20 nëntor 2017 19:53 (CET)Reply[përgjigje]

Grazie mille, sei stato gentilissimo!!! Rei Momo (diskutimet) 20 nëntor 2017 22:00 (CET)Reply[përgjigje]

Egidio Miragoli[Redakto nëpërmjet kodit]

Ancora buona giornata, carissimo Fjorilda09, come stai? Ho appena aperto questa pagina, e credo di avere fatto quasi tutto, mancano solo tre righe di traduzione, che ho lasciato in Inglese, e che adesso ti metto qui, tradotto da Google.

Ai vazhdoi studimet e tij teologjike në seminarin e Lodi dhe në Universitetin Papnor Gregorian, dhe u diplomua në ligjin e kanunit.

Që nga viti 1994 ai ka qenë famullitar në famullinë Frances Xavier Cabrini në Lodi, dhe që nga viti 2007 ka qenë gjykatës në tribunalin rajonal kishtar të Lombardisë.

Per favore, potresti correggerli tu? Ti ringrazio per la tua preziosa collaborazione, e ricordati che se vuoi, ti aiuto in Italiano e in Portoghese. Grazie mille e a presto.

Rei Momo (diskutimet) 21 nëntor 2017 10:44 (CET)Reply[përgjigje]

Ciao Rei, c'erano solo 2 punti che dovevo correggere. L'ho fatto ː) --Fjorilda09 (diskutimet) 21 nëntor 2017 12:38 (CET)Reply[përgjigje]

Grazie mille, sei stato bravissimo-a!!! Scusami, tu sei un ragazzo o una ragazza? Così so per il futuro se scrivere ...A oppure ...O. Ciao, a presto!!! Rei Momo (diskutimet) 21 nëntor 2017 12:47 (CET)Reply[përgjigje]

Prego. Sono un ragazzo ː) Il nickname wiki viene dal mia figlia chi ha una specie di nome italiano, Fjori --Fjorilda09 (diskutimet) 21 nëntor 2017 19:38 (CET)Reply[përgjigje]

Gianuario Carta[Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao, carissimo Fjorilda09, come stai? Io abbastanza bene, ho un po' di ernia al disco, ma cerco di andare avanti.

Ho creato questa piccola pagina, e ti chiedo, per favore qualche minuto per tradurre solo 3 righe che ho messo in Inglese.

Se vuoi ti aiuto in Italiano e Portoghese. Grazie moltissimo, a presto

Rei Momo (diskutimet) 3 tetor 2018 12:14 (CEST)Reply[përgjigje]


Ciao Rei, spero che tu stai meglio con l'ernia del disco. Cercando di aiutare con la tua richiesta, non ho trovato nessuna riga inglese da tradurre in albanese. O è che lo vuoi tradotto in inglese? Per favore fammi sapere, grazie --Fjorilda09 (diskutimet) 3 tetor 2018 17:55 (CEST)Reply[përgjigje]

Mirënjohje[Redakto nëpërmjet kodit]

Rastësisht vura re vjetërsinë tuaj në komunitet. S'para kemi shumë përdorues femra që kontribuojnë për sportin, sidomos për kaq shumë kohë. Mirënjohje për punën tuaj! - Klein Muçi (diskutimet) 4 mars 2019 00:33 (CET)Reply[përgjigje]


I dashur Kleinǃ Të falënderoj shumë për vlerësimin dhe komentet e sinqerta. Jam mashkull, emri i përdoruesit vjen nga ai i vajzës sime ː)

Këtë punë e bëj prej vitesh me pasion dhe dashuri, gjithmonë kur kam kohë të lirë, dhe do vazhdoj ta bëj sa mundësi e kohë të kem. Ju uroj gjithë të miratǃ --Fjorilda09 (diskutimet) 4 mars 2019 22:56 (CET)Reply[përgjigje]

Faqet me ndryshime në pritje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 15:17 (CEST)Reply[përgjigje]

João W. Nery[Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao, carissimo Fjorilda09, come stai? Quanto tempo!!!

Per favore, potresti vedere questa piccola pagina che ho aperto? Credo che abbia bisogno di qualche piccola correzione. Grazie mille per il gradissimo aiuto, a presto

Rei Momo (diskutimet) 12 gusht 2019 11:49 (CEST)Reply[përgjigje]

Ciao Rei, siamo stati via da 11 ° e siamo appena tornati nel Regno Unito oggi. Guarderò il materiale non appena troverò il tempo. Grazie --Fjorilda09 (diskutimet) 24 gusht 2019 12:41 (CEST)Reply[përgjigje]
Bravissimo, e grazie mille per il prezioso aiuto!!! Rei Momo (diskutimet) 29 gusht 2019 10:38 (CEST)Reply[përgjigje]

Miss Italia 2019[Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao, carissimo Fjorilda09, come stai? Hai passato delle buone vacanze? Io sono stato a Pesaro.

Ho appena aperto questa piccola pagina e ti chiedo, per favore, di dare solo una piccola traduzzione corretta all'ultima riga. Grazie mille per tutto il tuo aiuto; se vuoi ti aiuto in Italiano e Portoghese.

Rei Momo (diskutimet) 16 shtator 2019 08:08 (CEST)Reply[përgjigje]

Ciao Rei, spero che tu stai bene. Ho dato un'occhiata all'articolo, sembra a posto. Tuttavia, se cerchi Kleoniki Delijorgji, vengono visualizzati diversi dettagli. Controllalo su: https://sq.wikipedia.org/wiki/Kleoniki_Delijorgji

--Fjorilda09 (diskutimet) 16 shtator 2019 20:04 (CEST)Reply[përgjigje]

Marisa Jossa[Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao, carissimo Fjorilda09, quì comincia il freddo!!!

Ti chiedo, per favore, solo la traduzione di una riga dove dico che anche sua figlia è stata Miss Italia nel 1986. Grazie mille per il tuo aiuto di sempre, buon fine settimana.

Rei Momo (diskutimet) 4 tetor 2019 08:31 (CEST)Reply[përgjigje]

Ciao Rei, ho controllato quella riga. Tutto a posto, a meno che non si desideri aggiungere ulteriori dettagli.

--Fjorilda09 (diskutimet) 5 tetor 2019 17:39 (CEST)Reply[përgjigje]

Gli anni più belli[Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao, carissimo Fjorilda09, come stai?

Qui va tutto abbastanza bene.

Per favore, potresti andare su questa pagina, solo 2 minuti, per vedere se va tutto bene? Grazie mille per il tuo prezioso aiuto!!!

Rei Momo (diskutimet) 27 shkurt 2020 00:17 (CET)Reply[përgjigje]

Ciao Rei, spero che tu stia bene. Ho controllato il materiale e ho effettuato alcune modifiche minori. Cordiali saluti --Fjorilda09 (diskutimet) 27 shkurt 2020 13:48 (CET)Reply[përgjigje]

Grazie mille di tutto, bravissimo. Quì nel mio piccolo paese, Caselle Landi, va tutto bene! Rei Momo (diskutimet) 27 shkurt 2020 16:56 (CET)Reply[përgjigje]

Luciano Onder[Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao, carissimo Fjorilda09, come stai? Quì andiamo ancora tutto bene, per il momento. Ogni giorno è sempre diverso.

Quando puoi, per favore, potresti rileggere questa nuova pagina che ho appena creato? Grazie mille di tutto, buona giornata!

Rei Momo (diskutimet) 5 mars 2020 12:06 (CET)Reply[përgjigje]

Ciao Rei, ho dato un'occhiata all'articolo e non ha bisogno di correzioni. È tutto apposto. Cordiali saluti --Fjorilda09 (diskutimet) 5 mars 2020 17:10 (CET)Reply[përgjigje]

Grazie mille, buona giornata e grazie della visita. Scusa, ma non avevo visto la tua risposta, di solito vado prima nella mia Discussione. Quì tutto bene, speriamo tutto passi in fretta!!! Rei Momo (diskutimet) 9 mars 2020 11:19 (CET)Reply[përgjigje]

We sent you an e-mail[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Fjorilda09,

Really sorry for the inconvenience. This is a gentle note to request that you check your email. We sent you a message titled "The Community Insights survey is coming!". If you have questions, email surveys@wikimedia.org.

You can see my explanation here.

MediaWiki message delivery (diskutimet) 25 shtator 2020 20:53 (CEST)Reply[përgjigje]

Ibrahim Ibrahimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao carissimo-a Fjorilda09, come stai?

Io abbastzna bene; quì da noi c'è ancora molta confusione sulla pandemia. Chissà quando finirà...

Peer favore, ti chiedo 3 minuti per aggiungere qualcosa nella biografia in questa pgina, magari lo prendi dall'Inglese o dall'Italiano. Grazie mille di tutto, e se vuoi ti aiuto in Italiano o in Portoghese. Grazie, a presto

Rei Momo (diskutimet) 31 tetor 2021 18:43 (CET)Reply[përgjigje]

Ciao Rei, spero che anche tu stia bene. Mi dispiace ma non ho conoscenza di questa persona e sarebbe sbagliato da parte mia aggiungere informazioni errate in qualsiasi lingua. Mi dispiace non posso aiutarti qui --Fjorilda09 (diskutimet) 31 tetor 2021 19:51 (CET)Reply[përgjigje]

Ok, nessun problema. Ma.... neanche una piccola traduzione dall'Inglese? Scusami la mia insistenza, non vorrei farti arrabbiare.... ciao, a presto. :-) Rei Momo (diskutimet) 31 tetor 2021 22:25 (CET)Reply[përgjigje]

Scusa, forse ho capito male. Pensavo mi avessi chiesto di aggiungere alcune informazioni sulla sua biografia. Cosa vuoi che traduca esattamente? --Fjorilda09 (diskutimet) 31 tetor 2021 22:42 (CET)Reply[përgjigje]

Caro Rei, Spero che questo sia quello che stavi cercando, scusa per il malinteso. --Fjorilda09 (diskutimet) 31 tetor 2021 23:54 (CET)Reply[përgjigje]

Sìììììì, è quello che volevo!!! Sei stato molto gentile. Questo artista è scappato dalla guerra e spero possa esprimersi nella sua produzione. Grazie mille per quello che hai fatto. Quando vuoi un aiuto, dimmelo pure! Rei Momo (diskutimet) 31 tetor 2021 23:59 (CET)Reply[përgjigje]

Canzone El Biscella[Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao Fjorilda09, come stai? Quì sembra l'inferno, con la nuova variante òmicron, arriviamo a circa 20.000 contagiati al giorno, speriamo che tutto passi presto!!!

Per favore, potresti guardare questa nuova pagina? E' una canzone molto vecchia in dialetto milanese, molto conosciuta. Ho tradotto dall'Inglese. Grazie mille per il tuo aiuto e tanti Auguri!!!

Rei Momo (diskutimet) 14 dhjetor 2021 08:44 (CET)Reply[përgjigje]

Caro Rei, è fatta. Sono necessarie solo piccole correzioni. Ho anche corretto due collegamenti, b aggiungendo la lingua corretta. Stai attento. --Fjorilda09 (diskutimet) 14 dhjetor 2021 13:12 (CET)Reply[përgjigje]

Bravissimooooo, e grazie mille. Il tuo Italiano è perfetto!!! Se vuoi, visita il mio sito reimomo.it e lasciami un messaggio, in basso a sinistra. A presto!!! Rei Momo (diskutimet) 14 dhjetor 2021 14:57 (CET)Reply[përgjigje]

Larry Rapp[Redakto nëpërmjet kodit]

Ciao Fjorilda09, come staui? BUON ANNO: tanta salute, soldi, fortuna, amore!!!

Quì la situazione è un inferno, ieri 170.000 contagiati!!!

Per favore, potresti guardarmi questa breve pagina che ho aperto? Solo due minuti!!! Grazie mille di tutto e a presto!!!

Rei Momo (diskutimet) 5 janar 2022 11:28 (CET)Reply[përgjigje]

Salve, ho controllato e con tutte le informazioni nel pagina tutto sembra a posto. --Fjorilda09 (diskutimet) 5 janar 2022 20:16 (CET)Reply[përgjigje]

Kontroll[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh automatik i dërguar te të gjithë kontrolluesit shqipfolës që kanë qenë aktivë së fundmi. Aktualisht në listën e faqeve me ndryshime në pritje gjenden rreth 4000 faqe, disa prej tyre në pritje për më shumë se 1 viti. Kontrollimi i ndryshimeve në pritje është një nga përgjegjësitë bazë të çdo komuniteti Wiki kështu që ju ftojmë të ndihmoni ta zbrazim atë listë. Lista mund të gjendet këtu. - MediaWiki message delivery (diskutimet) 16 mars 2022 15:04 (CET)Reply[përgjigje]