Dallime mes rishikimeve të "DigitAlb"

Jump to navigation Jump to search
535 bytes added ,  2 muaj më parë
v
U kthyen ndryshimet e 79.106.209.93 (diskutimet) në versionin e fundit nga AldoAlbanianBoy.
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular Android app edit
v (U kthyen ndryshimet e 79.106.209.93 (diskutimet) në versionin e fundit nga AldoAlbanianBoy.)
 
| parent = [[Top Media]]
| divisions =
| footnotes =
| footnotes çifiëgzougzfzuolzfzztsukgiëdljgzdiglëzgxhgjkxmxhkbxlgkmgdjjfmsmfjzfhksjyfjdztulsuglsflzuuitslgzlgdugzulugzlulzgjzgljgzljglzuglzlugskusfkhfzfkzjufzsfskjzfgzjkkksglfsufulsufsgiljglzmkxvmvkxklvxmxlgklkzzhkëhëkhxljgmzgisllgidlgzjgjzljlgs
| intl =
| homepage = {{URL|http://www.digitalb.al/|Official website}}
| foundation =
| location_city = [[Tirana]]
| location_country = [[Albania]]
| location =Rruga 'Pavarësia' nr. 39
| locations =
| market cap =
}}
 
'''DigitAlb''' është platformë digjitale tokësore dhe satelitore [[Shqiptare]] nga DigitAlb Sh.A. DigitAlb, filloi transmetimet më [[15 korrik]] të vitit [[2004]], dhe mbulon me sinjal dixhital Tokësor qytetet kryesore të [[Shqipëria|Shqipërisë]]: [[Berat]], [[Tiranë]], [[Durrës]], [[Krujë]], [[Elbasan]], [[Vlorë]], [[Shkodër]], [[Korça|Korçë]], [[Pogradeci|Pogradec]], [[Fieri|Fier]], [[Lushnja|Lushnje]] etj.
 
Në [[dhjetor]] të vitit [[2007]] DigitAlb implementon në platformën satelitore ekzistuese transmetimin HDTV.
 
== Informacionet teknike ==

Menyja e lëvizjeve