Vaduzi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaduzi
Qytet
Vaduz1.png
Skeda:Lihtenshtajni
Popullsia
 • Total5.342
Faqja zyrtarewww.vaduz.li

Vaduz është kryeqyteti i Lihtenshtajnit. Ai ndodhet në perëndim të Lihtenshtajnit dhe afër Rajnit.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]