Jabllanica (Bujanoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jabllanicë
Јабланица
Fshat
Vendndodhja
Jabllanicë is located in Serbia
Jabllanicë
Jabllanicë

Koordinatat: 42°20′31″V 21°54′45″L / 42.34194°V 21.91250°L / 42.34194; 21.91250

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 588 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 20′ 31″ Veri

21° 54′ 45″ Lindje

Jabllanicë (serbisht: Јабланица/Jablanica) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]