Tërnoci i Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërnoc i Vogël
Мали Трновац
Fshat
Vendndodhja
Tërnoc i Vogël is located in Serbia
Tërnoc i Vogël
Tërnoc i Vogël

Koordinatat: 42°30′0″V 21°42′10″L / 42.50000°V 21.70278°L / 42.50000; 21.70278

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 607 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Vendasit Tërnocali
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 30′ 0″ Veri

21° 42′ 10″ Lindje

Tërnoc i Vogël (serbisht: Мали Трновац/Mali Trnovac) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Banorë Grafiku
1948 533 Lëvizja e popullsis së Tërrnocit të Vogël.png
1953 299
1961 326
1971 467
1981 482
1991 550
2003 394

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]