Bërnjara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bërnjarë
Брњаре
Fshat
Vendndodhja
Bërnjarë is located in Serbia
Bërnjarë
Bërnjarë

Koordinatat: 42°23′43″V 21°54′46″L / 42.39528°V 21.91278°L / 42.39528; 21.91278

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 601 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 23′ 43″ Veri

21° 54′ 46″ Lindje

Bërnjarë (serbisht: Брњаре/Brnjare) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndryshimi I popullsisë gjat shek XIX

viti nr. i popullsisë Grafiku
1948 2363
1953 349
1961 328
1971 308
1981 253
1991 175
2002 121

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]