Boroci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boroci
Боровац
— '
Vendndodhja
Boroci is located in Serbia
Boroci
Boroci

Koordinatat: 42°24′25″V 21°44′52″L / 42.40694°V 21.74778°L / 42.40694; 21.74778

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 538 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 24′ 25″ Veri

21° 44′ 52″ Lindje

Boroc (serbisht: Боровац/Borovac) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Demografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndryshimi I popullsisë gjat shek XIX

viti nr. i popullsisë Grafiku
1948 322 [[]]
1953 350
1961 373
1971 357
1981 267
1991 214
2002 170

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]