Bushtrani (Bujanoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bushtran
Буштрање
Fshat
Vendndodhja
Bushtran is located in Serbia
Bushtran
Bushtran

Koordinatat: 42°25′33″V 21°55′13″L / 42.42583°V 21.92028°L / 42.42583; 21.92028

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 596 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 25′ 33″ Veri

21° 55′ 13″ Lindje

Bushtran (serbisht: Буштрање/Buštranje) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Demografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndryshimi I popullsisë gjat shek XIX

viti nr. i popullsisë Grafiku
1948 200 [[]]
1953 191
1961 196
1971 182
1981 142
1991 111
2002 81

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]