Sërpska Kuqa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sërpska Kuqë
Српска Кућа
Fshat
Vendndodhja
Sërpska Kuqë is located in Serbia
Sërpska Kuqë
Sërpska Kuqë

Koordinatat: 42°28′21″V 21°48′35″L / 42.47250°V 21.80972°L / 42.47250; 21.80972

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 381 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 28′ 21″ Veri

21° 48′ 35″ Lindje

Sërpska Kuqë (serbisht: Српска Кућа/Srpska Kuća) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]