Broduselca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Broduselcë
Братоселце
Fshat
Vendndodhja
Broduselcë is located in Serbia
Broduselcë
Broduselcë

Koordinatat: 42°20′31″V 21°44′51″L / 42.34194°V 21.74750°L / 42.34194; 21.74750

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 534 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 20′ 31″ Veri

21° 44′ 51″ Lindje

Broduselcë (serbisht: Братоселце/Bratoselce) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Demografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndryshimi I popullsisë gjat shek XIX

viti nr. i popullsisë Grafiku
1948 267 [[]]
1953 292
1961 298
1971 284
1981 196
1991 108
2002 73

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]