Bogdanoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bogdanoc
Богдановац
Fshat
Vendndodhja
Bogdanoc is located in Serbia
Bogdanoc
Bogdanoc

Koordinatat: 42°24′39″V 21°48′12″L / 42.41083°V 21.80333°L / 42.41083; 21.80333

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 580 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 24′ 39″ Veri

21° 48′ 12″ Lindje

Bogdanoc (serbisht: Богдановац/Bogdanovac) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndryshimi I popullsisë gjat shek XIX

viti nr. i popullsisë Grafiku
1948 283 [[]]
1953 288
1961 259
1971 252
1981 213
1991 147
2002 101

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]