Karadniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Karadnik
Карадник
Fshat
Vendndodhja
Karadnik is located in Serbia
Karadnik
Karadnik

Koordinatat: 42°29′10″V 21°48′52″L / 42.48611°V 21.81444°L / 42.48611; 21.81444

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 29′ 10″ Veri

21° 48′ 52″ Lindje

Karadnik (serbisht: Карадник/Karadnik) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]