Novosella e Poshtme (Bujanoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Novosella e Poshtme
Доње Ново Село
— '
Vendndodhja
Novosella e Poshtme is located in Serbia
Novosella e Poshtme
Novosella e Poshtme

Koordinatat: 42°22′46″V 21°46′29″L / 42.37944°V 21.77472°L / 42.37944; 21.77472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Bujanoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 22′ 46″ Veri

21° 46′ 29″ Lindje

Novosellë e Poshtme (serbisht: Доње Ново Село/Donje Novo Selo) është fshat në komunën e Bujanocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]