Kantoni Capesterre-Belle-Eau-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Capesterre-Belle-Eau-1
Canton de Capesterre-Belle-Eau-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Basse-Terre
Kryeqëndra Capesterre-Belle-Eau
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97108

Kantoni Capesterre-Belle-Eau-1 (frëngjisht: Canton de Capesterre-Belle-Eau-1) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Capesterre-Belle-Eau. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Capesterre-Belle-Eau-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]