Kantoni Grand-Bourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Grand-Bourg
Canton de Grand-Bourg
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Pointe-à-Pitre
Kryeqëndra Grand-Bourg
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 55,54 km2
Popullsia 5.893 banorë Regjistrimi: 1999
Dendësia 106,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97112

Kantoni Grand-Bourg (frëngjisht: Canton de Grand-Bourg) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grand-Bourg. Ka sipërfaqe 55.54km2 dhe popullsi 5893 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Grand-Bourg aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]