Kantoni Sainte-Anne-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Sainte-Anne-1
Canton de Sainte-Anne-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Pointe-à-Pitre
Kryeqëndra Sainte-Anne
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97130

Kantoni Sainte-Anne-1 (frëngjisht: Canton de Sainte-Anne-1) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sainte-Anne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Sainte-Anne-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]