Kantoni Capesterre-de-Marie-Galante

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Capesterre-de-Marie-Galante
Canton de Capesterre-de-Marie-Galante
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Pointe-à-Pitre
Kryeqëndra Capesterre-de-Marie-Galante
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 46,19 km2
Popullsia 3.563 banorë Regjistrimi: 1999
Dendësia 77,14 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97109

Kantoni Capesterre-de-Marie-Galante (frëngjisht: Canton de Capesterre-de-Marie-Galante) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Capesterre-de-Marie-Galante. Ka sipërfaqe 46.19km2 dhe popullsi 3563 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Capesterre-de-Marie-Galante aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2001-2014 - Marlène Miraculeux-Bourgeois

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]