Kantoni Les Abymes-4

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Les Abymes-4
Canton des Abymes-4
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Pointe-à-Pitre
Kryeqëndra Les Abymes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 16.807 banorë Regjistrimi: 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97138

Kantoni Les Abymes-4 (frëngjisht: Canton des Abymes-4) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Les Abymes. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 16807 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Les Abymes-4 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]