Kantoni Trois-Rivières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Trois-Rivières
Canton de Trois-Rivières
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Basse-Terre
Kryeqëndra Trois-Rivières
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 38 km2
Popullsia 10.335 banorë Regjistrimi: 1999
Dendësia 271,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97135

Kantoni Trois-Rivières (frëngjisht: Canton de Trois-Rivières) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Trois-Rivières. Ka sipërfaqe 38km2 dhe popullsi 10335 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Trois-Rivières aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]