Kantoni Pointe-Noire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Pointe-Noire
Canton de Pointe-Noire
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Basse-Terre
Kryeqëndra Pointe-Noire
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 60 km2
Popullsia 7.689 banorë Regjistrimi: 1999
Dendësia 128,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97124

Kantoni Pointe-Noire (frëngjisht: Canton de Pointe-Noire) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pointe-Noire. Ka sipërfaqe 60km2 dhe popullsi 7689 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pointe-Noire aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]