Jump to content

Kantoni Petit-Bourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Petit-Bourg
kanton

Kantoni Petit-Bourg (frëngjisht: Canton de Petit-Bourg) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Petit-Bourg. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Petit-Bourg aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]