Jump to content

Kantoni Morne-à-l'Eau-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Morne-à-l'Eau-2
kanton
Popullsia
 • Gjithsej7.130

Kantoni Morne-à-l'Eau-2 (frëngjisht: Canton de Morne-à-l'Eau-2) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Morne-à-l'Eau. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 7130 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Morne-à-l'Eau-2 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]