Kantoni Vieux-Habitants

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vieux-Habitants
Canton de Vieux-Habitants
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Basse-Terre
Kryeqëndra Vieux-Habitants
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 83 km2
Popullsia 13.926 banorë Regjistrimi: 1999
Dendësia 167,78 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97136

Kantoni Vieux-Habitants (frëngjisht: Canton de Vieux-Habitants) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vieux-Habitants. Ka sipërfaqe 83km2 dhe popullsi 13926 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vieux-Habitants aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]