Kantoni Gourbeyre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Gourbeyre
Canton de Gourbeyre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Basse-Terre
Kryeqëndra Gourbeyre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 22,52 km2
Popullsia 7.632 banorë Regjistrimi: 1999
Dendësia 338,9 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97142

Kantoni Gourbeyre (frëngjisht: Canton de Gourbeyre) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gourbeyre. Ka sipërfaqe 22.52km2 dhe popullsi 7632 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Gourbeyre aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]