Kantoni Les Saintes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Les Saintes
Canton des Saintes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Basse-Terre
Kryeqëndra Terre-de-Haut
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 14 km2
Popullsia 2.996 banorë Regjistrimi: 1999
Dendësia 214 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97134

Kantoni Les Saintes (frëngjisht: Canton des Saintes) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Terre-de-Haut. Ka sipërfaqe 14km2 dhe popullsi 2996 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Les Saintes aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]