Kantoni Petit-Canal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Petit-Canal
Canton de Petit-Canal
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Pointe-à-Pitre
Kryeqëndra Petit-Canal
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 72 km2
Popullsia 7.746 banorë Regjistrimi: 1999
Dendësia 107,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97119

Kantoni Petit-Canal (frëngjisht: Canton de Petit-Canal) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Petit-Canal. Ka sipërfaqe 72km2 dhe popullsi 7746 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Petit-Canal aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]