Kantoni Saint-François

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-François
Canton de Saint-François
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Pointe-à-Pitre
Kryeqëndra Saint-François
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 60 km2
Popullsia 10.674 banorë Regjistrimi: 1999
Dendësia 177,9 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97127

Kantoni Saint-François (frëngjisht: Canton de Saint-François) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-François. Ka sipërfaqe 60km2 dhe popullsi 10674 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-François aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]