Kantoni Saint-Claude (Guadeloupe)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Claude (Guadeloupe)
Canton de Saint-Claude
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Basse-Terre
Kryeqëndra Saint-Claude
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 34 km2
Popullsia 10.191 banorë Regjistrimi: 1999
Dendësia 299,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97126

Kantoni Saint-Claude (Guadeloupe) (frëngjisht: Canton de Saint-Claude (Guadeloupe)) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Claude. Ka sipërfaqe 34km2 dhe popullsi 10191 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Claude (Guadeloupe) aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]