Kantoni Anse-Bertrand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Anse-Bertrand
Canton de Anse-Bertrand
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Pointe-à-Pitre
Kryeqëndra Anse-Bertrand
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 10.600 banorë Regjistrimi: 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97103

Kantoni Anse-Bertrand (frëngjisht: Canton d'Anse-Bertrand) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Anse-Bertrand. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 10600 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Anse-Bertrand aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]