Jump to content

Kantoni Basse-Terre-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Basse-Terre-2
kanton

Kantoni Basse-Terre-2 (frëngjisht: Canton de Basse-Terre-2) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Basse-Terre. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Basse-Terre-2 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]